Розмальовування коду 1С на блозі

Як і всі программісти 1С зіткнувся з необхідністю в одному з постів викласти шматок коду 1C. І звісно ж захотів його розфарбувати у відповідності до стилю 1С (професійний стиль).
От я і почав шукати інструменти для реалізації своєї задумки.

Почав з найлегшого – плагіни для вордпресу. Нажаль при всьому розмаїтті плагінів, жоден не підтримував 1С. Партизани не здаються ))
Знайшов обробку на 1С “Разукрашка” – вводиш потрібний текст і вона видає HTML-код, який відповідним чином його розфарбовує. Ну, думаю – все, нарешті! Але на превелике моє розчарування тема блогу не захотіла підтримувати цей код. Я і таблицю стилів міняв і HTML-код редагував. Максимум чого я досягнув – розмальовки лише частини коду.

Я зрозумів, що просто цю проблему не подолати. Тому я повернувся до плагінів. Тепер я вже шукав плагіни, які можна відредагувати чи налаштувати, щоб вони почали підтримувати код 1С. Знайшов ось цей плагін – WP-Syntax , який в свою чергу використовує GeSHi, який і можна було підналаштувати під 1С. Пошук в гуглі дав свої плоди – знайшлась праця умільця, який розробив настройку для 1С 7.7. Ну а далі вже вправність рук. Видалив не потрібні оператори, додав нові і вуаля! – код розмалювався.

Залишився єдиний мінус – фоновий колір коду в 1С синій, а в блозі – чорний. Для цього треба було зробити наступне:

 1. Відредагувати файл wp-syntax.css, вставивши туди синій колір основного тексту
  wp-syntax

  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  
  .wp_syntax {
  color: blue;
  background-color: #f9f9f9;
  border: 1px solid silver;
  margin: 0;
  overflow: auto;
  }

 2. Перемістити цей файл в каталог активної теми.

Результат можна подивитись ось тут.
Якщо комусь потрібен файл настройки мови – він тут. Зберігаємо у форматі php, називаємо наприклад 1c81 і при написанні блогу – використовуємо цю назву. Але тут не всі оператори – по мірі необхідності їх можна додавати.

Буду радий, якщо комусь знадобиться

Оновлення