Штрихкод в 1С вертикально

На поточному проекті додавав в друковану форму вивід штрих-коду документа. І на макеті було зручне місце для розташування штрих-коду, але вертикально.
От я і вирішив його туди вертикально вставити, на що стандартна компонента “1С:Печать штрихкодов” відповіла різкою відмовою. Але і я не шукаю легких шляхів. В процесі пошуку наткнувся на публікацію, в якій розказувалось про друку штрих-коду за допомогою спеціальних шрифтів. І тут мене осяйнуло – за допомогою шрифта виводжу текст, який відображається вже штрихкодоподібно, а з текстом можемо зробити що завгодно. В табличному документі є можливість виставляти кут нахилу тексту. Ура!!!

Але як виявилося – не все так гладко. Просто вивести штрих-код (в моєму випадку цифри) недостатньо, бо сканер його не прочитає. Його треба перекодувати у відповідний формат – а їх вистачає. Для реалізації свої ідеї я вирішив скористатись алгоритмом формування штрих-коду code128. Згадування VB і я перевів його на код 1С. Ну далі вже справа техніки.

Викладена тут обробка працює в товстому і тонкому клієнті. Дозволяє вивести штрих-код вертикально або горизонтально і задати розмір шрифта, щоб вивести його читабельним для сканера. Вона також містить в собі шрифт, який сам інсталюється (при наявності відповідних прав).

Тестив її за допомогою програмки на своєму телефоні і вона штрих-код читала, хоча в нього камера слабенька. Тому думаю сканери прочитають його без проблем.

Скачати Вертикальний штрихкод  -- 22 bytes, Скачаний 842 разів - Скачати