Помилка SDBL

Ніщо не передбачало біди. Раннім ранком в п’ятницю(десь быля 4 ранку) пролунав телефонний дзвінок. В слухавці пролунало наступне :”У нас тут помилка SDBL”. Так як незнайомі помилки я на слух не сприймаю прийшлось вставати і йти розбиратись. Помилку спочатку треба було помацати, обдивитись, а вже потім боротись. Запустивши базу(а при цій помилці база запускається), спробував виконати певну операцію з документом(яку мені повідомив голос в слухавці) – і побачив це

Помилка
Ошибка SDBL: Соединение с базой данных не удерживается. Отпустить контекст соединения невозможно.

Ну а далі вже почались танці з бубном. Я пропущу пару годин пошуку нашою командою інформації по подоланню проблеми і вже опишу готовий алгоритм.
Так як інформації по причині мало, тому вважаю, що наведена тут причина є правильною – зламалась таблиця на рівні MS SQL бази (довідник чи документ переважно). Що саме з нею не так нам на жаль на вдалося вияснити. 
Отже, інструкція:

Пошук зламаної таблиці 

Дана помилка виникає при зверненні до даної таблиці даних. В запиті чи напряму через об’єкт.
Якщо там запит – то потрібно в режимі підприємства по черзі відкрити список, а потім об’єкт. Якщо видасть помилку

Помилка
Ошибка SDBL Ожидается выражение (pos=какое-то число>).

то це і є наш заєць.
Якщо там об’єкт – то це легше. Вже зразу дізнаємось таблицю.

Правда, є ще один спосіб – запустити Тестування і виправлення системи. Таблиця, на якій ця операція вивалиться з помилкою і є нашою.

Редагування зламаної таблиці

Тут вже легше і більш знайоме. Потрібно додати/видалити реквізит із таблиці і оновити базу. Під час реструктуризації таблиця буде оновлена і її баг виправлено. Я, наприклад, додав реквізит Спасательный реквизит (тип Булево, об’єкт не брав, бо мало там що) і оновив. Проблема пропала.

Ну а тепер коротко:

  1. Шукаємо проблемну таблицю в БД;
  2. Додаємо(видаляємо) туди в конфігураторі будь-який реквізит;
  3. Оновлюємо базу;
  4. Тихенько радіємо 🙂
Сподіваюсь, що це зекономить чиїсь години пошуку і нерви:)