Паперовий щоденник vs. електронний органайзер

В цьому пості хоч уподілитись своїм враженням використання обох інструментів планування роботи і виявити їхні плюси і мінуси в розрізі користування спеціалістом ІТ.

«Щоденник по методу Глєба Архангельського» я купив в червні 2010 р. Зацікавив своєю оригінальністю і додатковими інструментами. Користувався близько 2 місяців. Чесно кажучи – не поперло. Описую чому:

  1. У зв’язку із специфікою роботи спати йшов дуже пізно і відповідно було не до планування наступного робочого дня.
  2. Прокидаючись зранку, чим я займався? Правильно, ранковими буденними справами і сідав до комп’ютера. Про щоденник і планування згадував через годину.
  3. Мінус перший – шкандибав процес планування роботи, вносився коли попало.
  4. Через те, що я використовую для планування задач по проектам конфіурацію 1С, то планування роботи зводилось до перенесення із електронного виду інформації в паперовий.
  5. Плюс перший – щоденник зручно використовувати для планування особистих справ (подзвонити, купити, замінити і т.д.).
  6. Але звідси ж виникає мінус другий – я забувався до нього заглядати, щоб дізнатись які справи повинен виконати.

Враховуючи те, що я його використовую неефктивно – то я почав шукати електронний аналог.

Оутлук я відкинув зразу, оскільки він відноситься до «пожирачів часу». Стараюсь перейти на систему перевірки пошти 2 рази в день:)

Шукав органайзер, який включав би в себе задачі, справи, проекти, календар, нагадування. Знайшов Leader Task, яким досі і користуюсь.

Найперший його плюс – автоматичне нагадування, що важливо. Коли я «увійшов в потік». Більш детально можна дізнатись в презентації до органайзера.

Підведу підсумки: для програміста (думаю і для іншого спеціаліста ІТ) дуже важко користуватись паперовим щоденником, оскільки потрібно постійно пам’ятати заглядати в нього, що зробити не завжди вдається, тоді як електронний органайзер без проблем нагадує про настання конкретної події. Проте цей щоденник варто використовувати людям, в яких дуже багато справ, які потрібно постійно підтримувати в порядку. Можливо і я колись прийду до цього, але наразі цей механізм для мене не зручний.