Фільтри в табличному документі 1С

Всім привіт. Сьогодні пропоную вашій увазі обробку, яка демонструє можливість реалізації фільтрів в табличному документі 1С.  Для прикладу, якщо в обробці чи у звіті виводиться декілька сот рядків, то відфільтрувавши рядки по даним в колонках можна отримати зручну для обробки таблицю.

Попереднє налаштування.

 1. Фільтри можна накласти лише на табличний документ, який виводиться на основі макета. Для звітів СКД чи побудовника звітів не підійде;
 2. Потрібно вручну створти макет фільтрів, який буде описувати становлювані фільтри;

Макет фільтрів
Реалізована можливість накладання фільтрів як на фіксовану частину основного макета так і на періодичну .В макеті фільтрів можна вказати наступні параметри фільтра:

 1. Ім’я колонки – вказується для якої колонки буде накладатись фільтр. Повинно бути унікальним. Використовується для надання імені елементам керування фільтрами. Для періодичних частин автоматично будуть присвоюватись індекси.
 2. Індекс колонки – Номер колокни по порядку в основному макеті. Для періодичних частин потрібно вказувати номер с початку періодичної частини.
 3. Тип значення – назва типу. Наприклад, Строка, СправочникСсылка.Номенклатура.
 4. Шукати по – вказується джерело значення в табличному документі, для порівняння його із фільтром. Може бути  – Текст, Значение, Расшифровка.
 5. Періодичність – визначається, до якої частини макету належить колонка фільтра.
 6. Класифікатор примітивних типів – для точного визначення значення примітивних типів.

Процес роботи

Після всіх приготувань і налаштувань можна перевіряти. Буду розказувати на прикладі обробки. Під час запуску ініціалізується таблиця фільтрів – зчитується з макету фільтрів. Потім, після виведення основного макету, на основі таблиці фільтрів створюються елементи керування фільтрами над колонками.

Після активізації елемента керування фільтром, відкривається вікно установки фільтра, в яком можна:

 1. Показати всі.
 2. Показати пусті.
 3. Показати не пусті.
 4. Показати за умовою. Для кожного типі підходять свої порівняння.

Після установки параметрів, фільтр запам’ятовується в структурі вже встановлених фільтрів і запускається процедура установки видимості рядків табличного документа. І отримуємо результат.

Ну ось і все. Щоб інтегрувати в інший о’єкт прийдеться трохи погратись, постарався виокремити  всі процедури і змінні, які потрібні для фільтрів.

Скачати
Фільтри в табличному документі 1С -- 18.52 kB, Скачаний 240 разів - Скачати